You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tayin olursam banka promosyonunu iade eder miyim? Yeni yerimde alır mıyım?

Tayin olursam banka promosyonunu iade eder miyim? Yeni yerimde alır mıyım?

Admin
Tayin olursam banka promosyonunu iade eder miyim? Yeni yerimde alır mıyım?
Herhangi bir sebep ile tayin olan sağlık çalışanlarının aklına takılan bir diğer soru da bu.

Bilindiği üzere maaş aldığımız bankalar ile anlaşmalar yapılıyor ve bu anlaşmanın başladığı tarihte size promosyon adı altında bir ücret yatıyor banka tarafından.

Buna maaş promosyonu diyoruz.


Ancak tayin sebebi ile yer değişikliği yapıldığında, her il başka bankalar ile anlaştığından veya anlaşma tarihleri farklı olduğundan bir takım sorular ile karşılaşıyoruz.

1- Banka promosyonunu tayin olduğumuzda geri verecek miyim?

2- Geri verecek isem ne kadarını geri vereceğim?

3- Gittiğim yerde banka promosyonu alacak mıyım? Ne kadar ve ne zaman alacağım?


Öncelikle banka promosyonunu geri vermeniz veya geri vermemeniz bankanızın hastane ile yaptığı anlaşmaya bağlı oluyor. Mutemet çıkış işlemlerini yapar iken size bunu söylüyor veya siz önceden mutemetlikten bilgi alabiliyorsunuz bu konuda.

Eğer banka promosyonu sizden geri alınacak ise, yeni görev yeri kağıdınıza banka promosyonu iade alınmıştır yazılır, alınmayacaksa şu tarihe dek banka promosyonu ödenmiştir yazacak.


Dolayısı ile geri almayan anlaşmalar da olabiliyor.


Sonra yeni yerinize atanırken bu kağıt ile geliyorsunuz zaten. Eğer banka promosyonu sizden geri alındı ise yeni anlaşmanızın kalan ayları hesaplanıp size yeni yerin banka promosyonu yatacak.


Bu arada geri ödeme  yağarken eski yerinizde kaldığınız süreler düşülüp geri ödeme alacaklar ay olarak, yani kalmayacağınız ayların geri ödemesini yapacaksınız. Yeni yerinizde promosyon alırken de kalacağınız ayların promosyonunu alacaksınız.


Bir başka konu da ne zaman alacağınız. Eğer eski yerinizden banka promosyonunu geri ödeyerek ayrıldı iseniz hemen bir iki ay içinde başlama tarihinizden itibaren hesaplanarak promosyonunuz yatar. Ancak geri ödeme yapmadan ayrıldı iseniz eski yerinizden, yeni yerinizdeki banka promosyonu da eski yerinizin anlaşma tarihi bittiğinden sonraki zamanda kalan zaman kadar ödeme yapar size.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.