You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Torpilli başhemşire iddiaları

Torpilli başhemşire iddiaları

Genel müdür
Torpilli başhemşire iddiaları
[Resim: N9g9Vc.png]

Başhemşire nasıl olunur diye sorsanız ben burada sayfalarca yazı yazarım bunları da yönetmelikler ile desteklerim aslında ama o işler öyle olmuyor malesef....


Şimdi otursam da il il başhemşirelerin listesini çıkarsam sonra bunlar kimin nesi neden nasıl başhemşire olmuşlar diye araştırsam çok güzel sonuçlar bulurum ama daha o kadar ilerlemedik...

Hemen çökerler üzerimize..

Aslında başhemşire olmak liyakat ister ama şimdi her yerde liyakat bulduk da başhemşirelik mi kaldı derler adama....

İnsan itiraz etmekten yoruluyor, neden bu tarz birimlerin bir prosedürü yok, neden şeçimle veya puanla olunmaz başhemşire, neden belirli kriterleri olmaz ....

Bunları anlamak hem zor hem kolay.....


Gelelim habere,,,


Uzatmadan yazmak istiyorum da, bir vekil demiş ki diğer vekile kendi akrabalarını gidip başhemşire yaptı araştırılsın demiş.. 

O vekil de demiş ki akrabam değil, ispat etmek zorundasın ..

Alıntı:AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, bazı hastanelere atanan müdürlerin birinci derece akrabası olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın bazı hastanelerin sağlık hizmetleri bakım müdürlerinin görevden aldırıp, birinci derecede bir akrabasını getirttiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını kaydetti.


Doğruluğu araştırılmadan yapılan yalan haberlerin siyasete ve ülkeye zarar verip, kişiyi kamuoyunda güvenilmez konuma düşürdüğünü belirten Yılmaz, "CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Toros Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünü ve Mut Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünü görevden aldırıp, birinci derecede bir akrabamı getirttiğimi iddia etmiştir. İddia edilen kişiler hiçbir şekilde uzaktan yakından akrabam ya da yakınım değildir. Yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla kendisini iddiasını ispata davet ediyor ve derhal cevap bekliyorum." ifadesini kullandı.

Yılmaz, siyaseti doğrudan ve adaletten şaşmadan, millete hizmet için yaptığını, bu uğurda reklam amaçlı kimseye iftira atmadığını ve kimsenin itibarıyla oynamadığını kaydetti.


Ateş olmayan yerden duman çıkmaz desem, bana da sen sus lan diyeceklerdir.

Benim derdim bu haber değil ne yapıyorsalar yapsınlar. Zaten haber alıntı..

Benim dikkat çekmek istediğim şey,,, başhemşirelerimiz liyakatlı mı?????


Çok fazla tanıdım, hemşirelik ile alakası yok, hızlı çözüm üretemez, personel idare edemez ama baş hemşire, baş, en büyük, kral.......

Bi bitmediniz, bitmeyeceksiniz, bitmez siniz...
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.