Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


TÜBİTAK'tan koronavirüs kararı! Dergiler ücretsiz erişime açıldı

Konu

Star #1
[Resim: tubitak-dergileri-ucretsiz-erisime-acild...291163.jpg]


Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kovid-19 tehlikesine karşı tedbirlerin alınması ve kalabalıklardan uzak durulması gerektiğine dikkati çekerek, "Bu vesileyle evde vakit geçirecek başta çocuklarımız için TÜBİTAK dergilerinin tamamını ücretsiz erişime açtık." ifadesini kullandı.

Bilim ve Teknik Dergisinin 1967, Bilim Çocuk Dergisinin 1998 ve Merakli Minik Dergisi 2007’den bugüne oluşan arşivlerini ve güncel sayılarını PDF formatında okuyabilirsiniz.

https://services.tubitak.gov.tr/edergi/user/index.jspLinke tıklayıp sol menüden arşivleri seçebilir ve istediğiniz derginin sayısını indirebilir veya online okuyabilirsiniz.

Kısaca bahsedeyim isterseniz;

Linke tıklayınca bu sayfa açılacak

[Resim: H7CiXi.png]


Sol menüde , güncel sayı, yıllara göre arşiv.... kısımları var bunlardan dilediğinize tıklayın. yıllara göre arşivi kullandım ben şu ekran gelecek;

[Resim: jwPuxN.png]

Burada dergi resimlerinin üzerinde bulunan açılır sekmelerden yılı ve dergiyi değiştirebilirsiniz. Ocak sayısına tıkladığımda şu ekran gelecek;

[Resim: wJteS9.png]


Artık buradan istediğiniz konuyu seçebilir ve okuyabilirsiniz. Seçelim bir tanesini bakın nasıl bir ekran gelecek;

[Resim: 6w9kDD.png]


Bu bir pdf dir, sağ üstte mouse oynattığınızda indir veya yazdır bölümü çıkacaktır. Dilerseniz indirebilir veya yazdırabilirsiniz de.

Bu günlerde evde kalırken hem sizin hem de çocuklarınızın işine yarayacaktır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task