You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tüm sağlık çalışanları kadroya alınmalı

Tüm sağlık çalışanları kadroya alınmalı

Genel müdür
Tüm sağlık çalışanları kadroya alınmalı
[Resim: FRD5hD.png]Geçtiğimiz süreç oldukça sıkıntılı bir süreç

Bu süreçte aylardır ailesine yakın olamayan, salgına yakalanma korkusu ile daha zorlu süreçlerde çalışan aynı zamanda çalıştığı birimde salgına yakalanan arkadaşları yerine daha çok çalışmak zorunda kalan sağlık personelleri var.

Bu sağlık personelleri; 4B, 3+1, vekil derken oldukça farklı statülerde istihdam edilmiş ve bir çoğu kadro beklemektedir.

Kadro beklerken statülerinden dolayı yaşanan tayin, özlük hakları gibi karışıklıklardan dolayı hangi yönetmeliği takip etmeleri gerektiğini de şaşırmış durumdalar.

Aynı salgın ile, aynı işi yaparak mücadele veren sağlık çalışanlarının bu kadro karmaşası bir an önce çözülmeli ve sonraki alımlar direk kadrolu olmalıdır.


İşte bazı sağlık çalışanlarının haklı isyanı;

Alıntı:Aynen katılıyorum eşim asker eş durumuna başvurdum kurada çıkmadı. Kadrolu olsak bi dilekçeyle 15 güne gidiyoruz. Onlarınki aile birliği de bizimki değil mi ? Bu ve bir sürü hakkımız yok. Aynı işi (hatta daha fazlasını) yaptığım kadrolular benden 500 TL fazla maaş alıyor bu da ayrı bi haksızlık


Alıntı:O kadar şey istedik biri bile verilmedi, bari kadro verin bee. Personeller arasında ikilik çıkarıyor bu sistem, sözleşmeli kadroluya bok atıyor afedersiniz, düz 4bli 3+1 liye. Niye bizi birbirimize düşürüyorlar anlamıyorum, herkes aynı zorluktan geçip de atanıyor ne farkımız var


Alıntı:Bizler de KPSS ile atandık. Evlendim ve maalesef en az 1,5 sene eşimden ayrı yaşamak zorundayım. Eşitlik istiyoruz. Bu dönemde verilmeyecek de ne zaman verilecek bu kadro?

Alıntı:KPSS ile sözleşmeli olarak atandık ne Yazıkki kadrolu atama yoktu. Benim de doğum izni bitiyor çocuğuma bakmaya kimse gelmek istemiyor sağlıkçıyız diye de çekiniyorlar eş durumu olsa eşimle dönüşümlü bakabiliriz. Ancak onuda yapamıyoruz Allah herkesin yardımcısı olsun. Dilerim ki en yakın zaman da kadro gelir
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.