You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Türkiye'den koronavirüs haberleri; virüs hangi ilde?

Türkiye'den koronavirüs haberleri; virüs hangi ilde?

Admin
Türkiye'den koronavirüs haberleri; virüs hangi ilde?
[Resim: turkiyede-ilk-koronavirus-kovid-19-vakas...399759.jpg]

Öncelikle gündemin çok dolu ve taze olduğunu hepimiz biliyoruz.

Asılsız bir haber veya gereksiz bir konu yazmayacağım. Yazdıklarımın hepsi zaten yazılmış olanlar ben sadece biraz toparlamak istiyorum.

Öncelikle maske fiyatllarından bahsedelim;

Maske fiyatlarında vurgun

Evet bu başlık atılıyor genelde, maskelerin gelmemesi vesaire bir yana zaten herkes stoğunu yapmış durumda, online sitelerde 25 liralık maskeler artık 150 ve üzeri fiyatlara tek tek satılıyor. Yurdum insanı daha da artar veya bulamayız endişesi ile alıyor elbette. 

Bir diğer fiyatlarla ilgili konu ise kolonya; 

Kolonya neredeyse kalmıyor

Evet alkol bazlı temizleyiciler kullanmak önerildikçe de vatandaş kolonya alıp evinde arabasında veya iş yerinde sık sık kullanıyor ve çevresine de ikram ediyor artık. Durum böyle olunca da kolonya market reyonlarında azalmış durumda hatta bazı eczaneler de kalmamıştı en son.

Virüslü hasta hangi ilde?

Bu konuda gündemde, hastanın Ankara da olduğu iddia ediliyor, elbette emin değiliz. Açıklamaları beklemek en doğrusu, bu iddia ise büyük haber sitelerinin bir iddiası benim değil.

İran ilacı buldum dedi

Evet İran da yerli olarak ürettikleri bir ilacın işe yaradığını öne sürdü; detaylar şu şekilde....


İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, korona virüsüne yakalanan hastalar için kullanılan ve bağışıklık sistemini güçlendiren Actemra ilacının bazı şehirlerde hastaları iyileştirdiğini söyleyerek, "İlaç 24 saat içerisinde etkisini gösterdi. Ancak kesin bir şey söylemek için henüz erken" dedi. Kullanılan ilacın ilk 24 saat içerisinde etkisini göstermeye başladığını belirten Cihanpur, ilacın etkilerine yönelik uzmanların incelemelerinin devam edeceğini ifade ederek, "Alacağımız olumlu neticeler kesinleşirse ilacı piyasaya süreceğiz" şeklinde konuştu.


Giresun sağlık müdürlüğünden virüs açıklaması

Giresun sağlık müdürlüğü de Giresun da virüs olduğu iddiaları asılsızdır dedi.

İran da can kaybı 354 e yükseldi
Bunu ilk beğenen sen ol.
Admin
Cvp: Türkiye'den koronavirüs haberleri; virüs hangi ilde?
Türkiye'de vaka sayısı 5 oldu.

Sağlık bakanlığı hasta ziyaretlerini kısıtladı

MEB tüm hizmet içi eğitimleri iptal etti

Sürücü kursları da tatil edildi
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.