Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Türkiye'den koronavirüs haberleri; virüs hangi ilde?

Konu

Star #1
[Resim: turkiyede-ilk-koronavirus-kovid-19-vakas...399759.jpg]

Öncelikle gündemin çok dolu ve taze olduğunu hepimiz biliyoruz.

Asılsız bir haber veya gereksiz bir konu yazmayacağım. Yazdıklarımın hepsi zaten yazılmış olanlar ben sadece biraz toparlamak istiyorum.

Öncelikle maske fiyatllarından bahsedelim;

Maske fiyatlarında vurgun

Evet bu başlık atılıyor genelde, maskelerin gelmemesi vesaire bir yana zaten herkes stoğunu yapmış durumda, online sitelerde 25 liralık maskeler artık 150 ve üzeri fiyatlara tek tek satılıyor. Yurdum insanı daha da artar veya bulamayız endişesi ile alıyor elbette. 

Bir diğer fiyatlarla ilgili konu ise kolonya; 

Kolonya neredeyse kalmıyor

Evet alkol bazlı temizleyiciler kullanmak önerildikçe de vatandaş kolonya alıp evinde arabasında veya iş yerinde sık sık kullanıyor ve çevresine de ikram ediyor artık. Durum böyle olunca da kolonya market reyonlarında azalmış durumda hatta bazı eczaneler de kalmamıştı en son.

Virüslü hasta hangi ilde?

Bu konuda gündemde, hastanın Ankara da olduğu iddia ediliyor, elbette emin değiliz. Açıklamaları beklemek en doğrusu, bu iddia ise büyük haber sitelerinin bir iddiası benim değil.

İran ilacı buldum dedi

Evet İran da yerli olarak ürettikleri bir ilacın işe yaradığını öne sürdü; detaylar şu şekilde....


İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, korona virüsüne yakalanan hastalar için kullanılan ve bağışıklık sistemini güçlendiren Actemra ilacının bazı şehirlerde hastaları iyileştirdiğini söyleyerek, "İlaç 24 saat içerisinde etkisini gösterdi. Ancak kesin bir şey söylemek için henüz erken" dedi. Kullanılan ilacın ilk 24 saat içerisinde etkisini göstermeye başladığını belirten Cihanpur, ilacın etkilerine yönelik uzmanların incelemelerinin devam edeceğini ifade ederek, "Alacağımız olumlu neticeler kesinleşirse ilacı piyasaya süreceğiz" şeklinde konuştu.


Giresun sağlık müdürlüğünden virüs açıklaması

Giresun sağlık müdürlüğü de Giresun da virüs olduğu iddiaları asılsızdır dedi.

İran da can kaybı 354 e yükseldi
Cevapla
#2
Türkiye'de vaka sayısı 5 oldu.

Sağlık bakanlığı hasta ziyaretlerini kısıtladı

MEB tüm hizmet içi eğitimleri iptal etti

Sürücü kursları da tatil edildi
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task