You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

TÜRKİYE VE DÜNYA'DA ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE

TÜRKİYE VE DÜNYA'DA ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE

Çalışkan Üye
TÜRKİYE VE DÜNYA'DA ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE


TÜRKİYE VE DÜNYA'DA ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE
Konuşmacı: Ahmet Sertkan Tarih: 4 Temmuz 2024 Saat: 21:00 (GMT+3)

Uluslararası Sağlık Güvenlik Çevre Enstitüsü toplumsal farkındalığı arttırmaya dönük güncel olaylarla ilgili uzman söyleşileri olan "IIHSE Aktüel Söyleşi" dizisine başlıyor. Bu söyleşilerin dışında IIHSE Akademi aracılığıyla mesleki ve teknik seminerler, IIHSE Kariyer Merkezi aracılığıyla da kişisel ve mesleki gelişim seminerleri düzenlenecektir.


IIHSE Aktüel Söyleşilerimizin ilk konuğu Türkiye ve Dünya'nın en iyi yangın uzmanlarından biri olan Ahmet SERTKAN oluyor.


Söyleşi Konuları Nelerdir?

-Orman Yangınlarının Sebepleri

-Yanan Orman Bölgelerinin İmara Açılması

-Orman Yangınlarında En Etkili Söndürme Yöntemleri

-Orman Yangınlarında Türkiye'nin Mücadele Düzeyi

-Dünya'da Orman Yangınları


Ahmet Sertkan Kimdir?


1960 Balıkesir- Gömeç doğumludur. Derince Astsubay Meslek Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 2003 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. 2003 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde (ÇOSB) İtfaiye Amirliği görevine başlamıştır. Türkiye’de ilk ISO 9001 Kalite Belgesini itfaiyesine kazandırmıştır. 2009 yılında kendi isteği ile görevinden ayrılmıştır 2009 yılında başladığı Ford Otosan A.Ş. Gölcük Fabrikası ve Sancaktepe Ar-Ge Merkezi Acil Durum Koordinasyon Ekip Lideri görevine 2021 yılına kadar devam etti. Yeni Yüzyıl ve Esenyurt Üniversitelerinde acil durum organizasyonu, ileri yangınla mücadele, patlamadan korunma konularında yüksek lisans dersleri verdi. 13 yıl Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ayna komitesi üyeliği yaptı. Türkiye Yangından Korunma Vakfında (TÜYAK) bilim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Risk Yönetimi Derneğinde Yangın ve Patlamalar kurulu üyesidir. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 15.000 üzerinde MEB ilköğretim okullarına yangın bilinci oluşturulması eğitimleri verdi. 2021 Ocak ayında Danışmanlık yapmak için yaş durumu ve kendi isteği ile Ford Otosan’dan ayrıldı. Şu an YKS Teknik Mühendislik ve Yangın Danışmanlığı Kurucusu ve Yangın Danışmanı olarak hizmet vermektedir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.