You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tuzla devlet hastanesi

Tuzla devlet hastanesi

Genel müdür
Tuzla devlet hastanesi
[Resim: tuzla_devlet_hastanesi_randevu_h4997_c6a4b.jpg]

Hastaneler hakkında olumlu olumsuz yorumlar görünce toparlayıp paylaşıyorum ara sıra.

Elbette kişiden kişiye değişecektir bu yorumlar ama gene de bilmekte fayda var.... Yeni atanacak arkadaşlar veya tayin isteyeceklerin bu olumlu olumsuz yorumlar işine yarayabilir.


Bakalım hastane hakkındaki yorumlara;


Alıntı:Yönetim pasif..hemşirelik hizmetleri müdürünün, yaptırımı bırakın söz geçirme gücü dahi yok sadece isim olarak mevcut kendisi.. her bölüm sorumlu hemşire ne derse o şekilde yönetiliyor. Hemşirelik hizmetleri müdürü o kadar pasif ki birim değişikligine bile sorumlu hemsıre karar veriyor.. mobbing hat safhada.. doktorları her konuda el üstünde tutan bir yönetim şekli var..döner desen zaten hiç yok verilmiyor. Her birim kendi içinde teşkilat gibi olmuş. Hasta bakmadan yata yata mesai yapıyorlar. Şahsen bu durum benim çok zoruma gidiyor. Küçük bir hastane ama ne düzeni oturmuş ne de yönetimi..Alıntı:Fazla mesai yazıp yazmamaları değil, personel eksiği olduğu halde mesai yazmamak istememeleri..çünkü hastane mesai çalıştırmak istemiyor yani para vermek istemiyor döner vermediği gibi. Hemşire eksiğimiz var istese yazar ama yazmıyor. Kendi teşkilatları yata yata 90 saat mesai yapıyor ama.. sonucta herkes para için calısıyor. Hemşire eksigi var yaz fazla mesai hem ekip rahatlasın hem de maddi açıdan ihtiyacı olanın işi görülsün.

Zaten bu hastane de torpilsiz bir mevkiye gelemezsin.. hemen hemen herkes bir yerden torpilli. Memursen sendikasının yönetiminde mesela bu yatarak mesai yapanlardan biri..


Tabi bunlar iddia sayılır ancak benzer durumlar hemen hemen her hastanede olabiliyor. Özellikle fazla mesai verilmek istenmemesi şu an genel bir sorun gibi görünüyor.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.