You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Uluslararası Hemşire ve Ebe Yılında Ne Yapılabilir?

Uluslararası Hemşire ve Ebe Yılında Ne Yapılabilir?

Admin
Uluslararası Hemşire ve Ebe Yılında Ne Yapılabilir?
Howard Catton, ICN CEO'su 

”Hemşireler sağlık sorunlarına tek çözüm değildir, ancak uygun şekilde desteklendiklerinde ve iyi eğitildiklerinde katkıları olağanüstü olabilir. ”


Dünya çapında hemşirelik dernekleri, 2020 için yüzlerce yerel etkinlik planlıyor ve desteğiniz çok önemli. Bununla birlikte, her hemşire, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, nerede yaşadığı ve çalıştığı önemli değil; katkıda bulunabilir.

“2020'de hemşirelere hikayelerini paylaşmaları, ailelerine, arkadaşlarına ve topluluklarına hemşire olmanın nasıl bir şey olduğunu, yaşadıkları baskıları, karşılaştıkları zorluklar ve tanık oldukları zaferleri anlatmaları gerekiyor, ” ICN Başkanı  Annette Kennedy.  

Küçük şehirlerde yaşıyor olsanız bile, dahil olmanın birçok yolu vardır. 


Tanınma ödülleri veya sertifikaları verin

Bölgenizdeki hemşireleri ve ebeleri tanımak ve ödüllendirmek için etkinlikler düzenleyin. Törenlerle ilgili haberleri sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.


Herkese açık etkinlikler ve toplantılar düzenleyin veya katılın

Diğer hemşireleri, ebeleri ve sağlık liderlerini dahil edin. Medyayı etkinliği kapsayacak şekilde davet etmeyi unutmayın.


Uluslararası Hemşire ve Ebe Yılı için posterler oluşturun

Bunları sağlık tesislerinde ve ayrıca alışveriş merkezleri, okullar ve kütüphaneler gibi halka açık yerlerde sergileyin.


Yerel liderlerden, ünlülerden ve sanatçılardan destek alın.

Kampanyayı herkese açık görünümlerde, radyo ve televizyon röportajları sırasında ve sosyal medyada ve web sitelerinde tanıtmalarını isteyin. Hemşirelik ve ebeye odaklanan sanat eserleri (resim, oyun veya şiir ve hikaye) yaratmaya dahil olun.


Ortaklıklar oluşturun ve güçlendirin

Hemşirelik grupları ve dernekleri, sivil toplum kuruluşları, sağlık hizmetleri savunucuları ve toplum liderleri gibi hedeflerinizi paylaşan kuruluşlarla ortaklıklar kurun ve güçlendirin. Ne kadar çok ses olursa o kadar iyi!

#SupportNursesAndMidwives hashtag'ini kullanarak kampanyaya sosyal medyada katılın. Hemşirelerin ve ebelerin neler yaptığını, sağlık iş gücünün neden hayati bir parçası olduklarını ve hemşireliğe daha fazla yatırım yapılmasının neden önemli olduğunu açıklayan hemşireler tarafından ve hakkında hikayeler, fotoğraflar ve videolar paylaşın. Profilinize Uluslararası Hemşire Yılı ve Ebe logosunu ekleyerek başlayabilirsiniz. Etkinliklerden haberdar olmak ve mesajlarını paylaşmak için WHO, ICN, ICM ve Nursing Now'ı takip edin.

[Resim: Campaign-Materials-for-2020-Year-of-the-...idwife.png]


Biz ne yapıyoruz?

Mediforum oarak, sizlere katkı sağlayacak bir forum kurduk. 

Ayrıca anı yarışması adı altında hikayelerinizi duyurmaya çalışıyoruz. En beğenilen 3 anı hediyelerini alacak ve bu anılar çok daha fazla kişiye ulaştırılabilecek.

Anı yarışmasına katılın; https://mediforum.net/forum-ani-yarismasi
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.