Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Üniversite hastanesi çalışanlarına 3 aylık ek ödeme

Konu

#1
[Resim: A9vYa3.png]


Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personele yönelik 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 3 ay ek ödeme yapılmasına ilişkin karar geçtiğimiz Pazar günü (06 Eylül) resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Tıklayınız.
Bu karar sadece Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personeli ilgilendirmekte olup, üniversite hastanelerinde çalışan personeli kapsamamakta idi.

YÖK bir bir çalışma başlatılmış olup, konuya ilişkin ilgili mevzuatta bir değişikliğin yapılması gerektiği tespiti yapılmıştır.

Son olarak bugün (09 Eylül) gerçekleştirilen YÖK Yürütme Kurulu Toplantısında da bu konu görüşülerek, mevzuat değişikliğine yönelik ilgili kurumların da görüşlerinin alınması daha sonra da bunu müteakip mevzuat değişikliğinin yayınlanması değerlendirilmiştir.


YÖK'ün mevzuat değişikliğine yönelik kararını, ilgili kurumların da uygun bulması halinde Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personele benzer şekilde, üniversite hastanelerinde çalışan personele de 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 3 ay ek ödeme yapılacaktır.
[Resim: xWXNF8.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task