Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Yeni bir çalışma, koronavirüsün nasıl yayıldığına dair....

Konu

#1
[Resim: 41d7cf5b-d7bf-49d9-94b8-ce19bd7f054d.jpg]

Cuma günü JAMA tıp dergisinde yayınlanan bir çalışmada  , Çin'in Wuhan şehrinde bir hastanede teşhis edilen ilk 138 hastanın% 41'inin o hastanede enfekte olduğu varsayıldı.

Bu büyük bir haber. Basit bil dille, bu hastanedeki ilk enfeksiyonların neredeyse yarısının hastanenin kendisinde yayıldığı görülmektedir. Buna nozokomiyal iletim denir  .

Dahası, çoğu yayılma, tek bir hastanın enfeksiyonu diğer birçok kişiye ilettiği sözde " süper yayıcı olay " ın sonucu gibi görünmemektedir . Bu olaylarda, bir doktorun hastanın akciğerlerine bir tüp yerleştirdiği bronkoskopi gibi bir prosedür bile birçok enfeksiyona neden olabilir.

Bu bir endişe kaynağı olabilir, Birçok sağlık çalışanı ve birçok hasta hastanenin birçok yerinde enfekte oldu. Dahası, geniş bir enfeksiyon spektrumu olduğundan ve sadece hasta hastalar test edildiğinden, hastanede daha fazla bulaşma olması muhtemeldir.

Yani, SARS  ve  MERS gibi  - diğer koronavirüsler - Wuhan koronavirüs  hastanelerde yayılıyor .
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da