You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni bir çalışma, koronavirüsün nasıl yayıldığına dair....

Yeni bir çalışma, koronavirüsün nasıl yayıldığına dair....

Admin
Yeni bir çalışma, koronavirüsün nasıl yayıldığına dair....
[Resim: 41d7cf5b-d7bf-49d9-94b8-ce19bd7f054d.jpg]

Cuma günü JAMA tıp dergisinde yayınlanan bir çalışmada  , Çin'in Wuhan şehrinde bir hastanede teşhis edilen ilk 138 hastanın% 41'inin o hastanede enfekte olduğu varsayıldı.

Bu büyük bir haber. Basit bil dille, bu hastanedeki ilk enfeksiyonların neredeyse yarısının hastanenin kendisinde yayıldığı görülmektedir. Buna nozokomiyal iletim denir  .

Dahası, çoğu yayılma, tek bir hastanın enfeksiyonu diğer birçok kişiye ilettiği sözde " süper yayıcı olay " ın sonucu gibi görünmemektedir . Bu olaylarda, bir doktorun hastanın akciğerlerine bir tüp yerleştirdiği bronkoskopi gibi bir prosedür bile birçok enfeksiyona neden olabilir.

Bu bir endişe kaynağı olabilir, Birçok sağlık çalışanı ve birçok hasta hastanenin birçok yerinde enfekte oldu. Dahası, geniş bir enfeksiyon spektrumu olduğundan ve sadece hasta hastalar test edildiğinden, hastanede daha fazla bulaşma olması muhtemeldir.

Yani, SARS  ve  MERS gibi  - diğer koronavirüsler - Wuhan koronavirüs  hastanelerde yayılıyor .
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.