You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hemşire
Yer sofrası
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcSMZEIIdYOdRmS6_Ubav...KTEnlI3YTM]

Bizde gariban sofrasında doymak iyidir derler. 

Zamanında bebek bir hasta vardı prematüre doğmuş, gariban bir ailenin ilk ve tek çocuğu. Anne baba ilk çocuğa göre yaşça ileri ve anne bacaklarındaki sorundan dolayı aksak yürüyor. 

Çocuk ise sorunları var, prematüre ve bağışıklığı çok kötü. Hep hastanedeler sürekli hasta olur. 

Gel zaman git zaman çocuk 7 yaşına geldi. Anne o kadar güleçki hep gülümser. 

Ben hep çocukla ve aile ile konuşurum severim ilgi gösteririm. Doktora soramadıklarını sorarlar hep açıklamaya çalışırım. 

Çocuk büyüdü dile geldi ya bize gel çay yapalım sana dedi. 

Çocuktur dedim, neyse bu tekrarlanıyor annesi de söylemeye çalışıyor ama sanki gelmek istemeyeceğimi düşünerek çekiniyor. 

Neden sonra ben bir gün misafirleri oldum anne baba bizim çocuk ben. O kadar mutlu oldular ki anlatamam aynen bende çok mutlu oldum. 

Allah ne verdi ise yedik içtik, eğlendik. Ben yanıma çok birşey almadım özellikle onlar ile beraber onları yaşamak istedim. 

Şimdi kurduğum cümleler tehlikeli biliyorum. Kimseyi küçük görme niyetim asla yok. 

Anımın özünde bulunan gariban kelimesi maddi durum ile alakalı da değil aslında bilemiyorum doğru cümle bumu ama siz beni anladınız. 

Gönlü muhteşem insanların yer sofrası inanın gökdelenlerdeki milyarlık sofralardan daha sıcak ve samimi geliyor. İnsanların sizin varlığınızdan mutlu olması çok farklı bir duygu. 

Özellikle verdikleri ne olursa olsun, değerli görünmesi çok mutlu ediyor insanları. 

Hepimiz insanız. Belki farklı farklı statü, maddiyat veya tarzda yaşamlarımız var ama ortak olan gözlerdeki ifade. 

Umarım anlatabilmişimdir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.