Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Yoğun bakım hastalarının fizyoterapist ihtiyacı salgından dolayı giderilemiyor

Konu

#1
[Resim: 5b6645c7bc2cb51c30981288_0.jpeg]Koronavirüs salgını sebebi ile, yoğun bakım hastaları bazı branşlardan mahrum kalıyor.

Özellikle fizyoterapi, kapsamında eksiklikler olduğu meslektaşlarımız tarafından iletilmektedir.

Salgın sürecinde, yoğun bakımların kovid olmayan kısımlarındaki hastalar dahi, branşlaşmış mesleklerden bakım alamama durumundalar. Hatta bu bakım hemşireler tarafından yapılmaktadır.


Elbette salgın sürecinde, bazı branşlar risk olduğu gerekçesi ile tam bakım vermekten uzak kalmaktadırlar, bunu az çok görüyoruz. 

Meslektaşlarımızın bildirdiğine göre, en yaygın sorun fizyoterapi ihtiyacı.....


Hemşirelik, çok kapsamlı bir sağlık branşı olduğundan her türlü bakımı verebilir ve ayrıca her türlü sağlık sahasında çalışabilir elbette. Biz zaten bunu kabul etmiş ve ön saflarda salgın süresince de bulunmaktayız. Normal zamanlar da herkes işini yapsın, iş ehline kalsın diyen bazı branşlar, salgın sürecinde sahadan uzak kalmışlardır. Sitemi yapıyor hemşireler.


Bu konuyu gündeme getirmemizi istediler, eklemek istedikleriniz varsa lütfen ekleyin....
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task