You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yoğun bakım hastalarının fizyoterapist ihtiyacı salgından dolayı giderilemiyor

Yoğun bakım hastalarının fizyoterapist ihtiyacı salgından dolayı giderilemiyor

Admin
Yoğun bakım hastalarının fizyoterapist ihtiyacı salgından dolayı giderilemiyor
[Resim: 5b6645c7bc2cb51c30981288_0.jpeg]Koronavirüs salgını sebebi ile, yoğun bakım hastaları bazı branşlardan mahrum kalıyor.

Özellikle fizyoterapi, kapsamında eksiklikler olduğu meslektaşlarımız tarafından iletilmektedir.

Salgın sürecinde, yoğun bakımların kovid olmayan kısımlarındaki hastalar dahi, branşlaşmış mesleklerden bakım alamama durumundalar. Hatta bu bakım hemşireler tarafından yapılmaktadır.


Elbette salgın sürecinde, bazı branşlar risk olduğu gerekçesi ile tam bakım vermekten uzak kalmaktadırlar, bunu az çok görüyoruz. 

Meslektaşlarımızın bildirdiğine göre, en yaygın sorun fizyoterapi ihtiyacı.....


Hemşirelik, çok kapsamlı bir sağlık branşı olduğundan her türlü bakımı verebilir ve ayrıca her türlü sağlık sahasında çalışabilir elbette. Biz zaten bunu kabul etmiş ve ön saflarda salgın süresince de bulunmaktayız. Normal zamanlar da herkes işini yapsın, iş ehline kalsın diyen bazı branşlar, salgın sürecinde sahadan uzak kalmışlardır. Sitemi yapıyor hemşireler.


Bu konuyu gündeme getirmemizi istediler, eklemek istedikleriniz varsa lütfen ekleyin....
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.