Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Yüksek lisans ders saatleri? staj? çalışırken okunur mu?

Konu

#1

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]
Merhaba soru cevap yapmaya ve sizden gelen sorulara cevap aramaya devam ediyoruz.


Yüksek lisans yaparken muhtemelen çalışıyor olacaksınız ve aklınızda bazı soru işaretleri var;

- Okul ve iş aynı anda olur mu?

- Hangi günler ders olacak?

- Devamsızlık veya izinler nasıl olacak?


Öncelikle kolay olmayacak elbette, sağlık çalışanları arasında hem okuyan hem de çalışan sayısı oldukça fazladır.

Ders saatleri örgün öğrenim lisans gibi oluyor ancak, hafta içi her gün olmuyor genelde ve bunun yanında okuyan sınıf arkadaşlarınızın çoğu da çalıştığı için haftanın max 4 günü okul oluyor.

Bu günler sizin çalışma şeklinize göre belirlenmez, genelde siz çalışma şeklinizi bu günlere göre ayarlarsınız.

Çalışma şekliniz hafta sonları nöbet şeklinde olur genellikle, hafta içi okula gidersiniz mecburen.. Devamsızlık aynen lisans eğitimi gibi burada da var çünkü. Bu konuda daha katı dahi olabilirler.


5-10- kişilik yüksek lisans sınıfları olduğu gibi 50 kişilik yüksek lisans sınıfları da var. Elbette 5-10 kişilik sınıflarda ders günlerini ayarlamak her kafadan bir ses çıkmadığından daha kolay olacaktır.


Ders günleri ve iş günleri ayarlaması

Eğer mesai usulü çalışan biri iseniz bunu ayarlamanız imkansız. Hem çalışıp hem yüksek lisans yapmanız için nöbet usulü çalışmanız şart. Bu yüzden nöbet tutabileceğiniz bir yere geçmeniz gerekir.

Ders saat ve günleri

Dersler lisans eğitimi gibi blok olur, bazen günde 3-4 saat olur bazen gün boyunca ara vererek sürekli olur. Günler ise haftanın minimum 3 günü olur ve her günü de olabilir ama genellikle 4 ün olur.


Eğer farklı üniversitelerde yüksek lisans yapan var ise öğrenim şekillerini ve nasıl olduklarını bu post altına yorum olarak yazar iseler çok sevinirim.
Hemşirelikte doktorasını yapmış ama sahadan kopmamış; araştırmacı, eğitimci, öğrenci, çalışan PhD. Hemşireyim. Eğitim ve deneyimlerimi hemşirelik yüksek lisans bloğumda paylaşıyorum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task