You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çalışkan Üye
Yüksek lisans
Merhabalar.  Ben üniversite hastanesinde hemşire olarak çalışıyorum.  6 yıl psikiyatri de çalıştım.  Sonra beni hiç bir hatam olmadığı halde başka servise verdiler. 2 yıl çalıştım psikiyatri yüksek lisansımı bitiridim.  Simdi psikiyatri sorumlu hemşiresi olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: Yüksek lisans
(28-11-2019, Saat: 21:43)Bulent89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar.  Ben üniversite hastanesinde hemşire olarak çalışıyorum.  6 yıl psikiyatri de çalıştım.  Sonra beni hiç bir hatam olmadığı halde başka servise verdiler. 2 yıl çalıştım psikiyatri yüksek lisansımı bitiridim.  Simdi psikiyatri sorumlu hemşiresi olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?


Merhaba hocam , öncelikle foruma hoşgeldiniz. 

Yüksek lisans yaparak aslında uzman hemşire oldunuz. 

Bu yönetmeliklerle sabit; alanında yüksek lisans yapan ve diplomaları bakanlıkca tescil edilen hemşireler uzman hemşire sayılırlar diyor. 

Ancak bunun için yapmanız gereken bazı işlemler var ;

En önemlisi diplomanızın tescil işlemi bitti mi. Yani bakanlık imzalayarak tescilli diplomanızı gönderdimi?

Eğer bunu yapmadınız ise bunu yapın. Yaptı iseniz personel şube ile görüşüp işlendiğinden emin olun. 

Daha sonra ilgili yönetmelik ile hastanenize dilekçe yazın. Alanımda uzman hemşire olduğumu beyan eder ve alanımda sorumlu hemşire olarak çalışma isteğimi bilgilerinize sunarım gibi.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Yüksek lisans
Hastene yönetimi bunu kabul etmez ise yasal olarak sorumluluğu alma sansim var mı? Çünkü şu anki sorumlu 15 yıllık sorumlu. Ve üniversite hastenesi olduğu için bölüm sorumlu doktoru da onu tutuyor doğal olarak. Dava açsam yada bimer e başvursam kazanır miyim ? Teşekkür ederim
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Yüksek lisans
Yani size bir yol göstermeliler.

Prosedür gereği önce talep etmeniz gerekir, verdikleri cevaba göre de yol çizmek gerekir.

İlerlemeleri bizimle buradan paylaşabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırız.

Yönetmeliğe göre vermek zorundalar. Ama dediğim gibi kurumdan talep etmeden gelen cevabı görmeden üst merci olmaz.

Ayrıca önerim. Bu talebi dilekçe ile yaparken sayı almanız cevabıda yazılı istemeniz.

Kayıt önemli
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.