Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Yüz maskeleri, kontamine olma riskini azaltmada gerçekten etkili midir?

Konu

#1
Genellikle hayır. Eğer covid-19 unuz varsa , evet, bir maske takmak başka birine bulaş riskini azaltır. 

Ancak başka türlü sağlıklıysanız, cerrahi maskeler çok az koruma sağlar ve daha sofistike N95 maskeleri, genellikle kendileri için takılan sağlık çalışanlarına bırakılır. 

Her iki maskeyi takan birçok kişi genellikle düzgün bir şekilde yapmazlar - yüzlerine dokunmaya veya maskeleri ayarlamaya devam ederler, bu da enfekte olma riskini artırabilir. 

Ayrıca dikkatli bir şekilde atmanız gerekir. Ayrıca tekrar kullanılamazlar, bu yüzden yüzünüze dokunduğunuzda veya maskeyi ayarladığınızda veya güvenli bir yere girdikten sonra çıkarırsanız, tekrar takamazsınız. 
[Resim: iyeJCl.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task