Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


ZOOM Cloud Meetings uygulaması nedir? Nasıl kullanılır?

Konu

#1
[Resim: zoom-cloud-meetings-uygulamasi-nedir-nas...549524.jpg]

Corona virüsü nedeniyle insanlar evlerine kapandı. Ev izolasyonu COVID-19 salgınının daha çok yayılmasını önlemek için önemli. Bu durumdan dolayı birçok kişi evden çalışmaya başladı. İşlerini evden yürütüyor. Ayrıca eğitim öğretim yılına da uzaktan eğitim şeklinde devam edileceği açıklandı. Bu noktada ZOOM Cloud Meetings isimli uygulamanın ismi oldukça anılmaya başlandı. Öğretmenler öğrencilerine ZOOM Meetings uygulaması üstünden ders anlatacak. Bununla birlikte evden çalışan kişiler de canlı toplantılar için bu uygulamayı tercih ediyor. Peki söz konusu ZOOM uygulaması nedir? ZOOM uygulaması nasıl kullanılıyor? İşte uygulama hakkındaki detaylar...

Salgınla birlikte ZOOM Cloud Meetings uygulamasının ismi gündeme sıklıkla gelmeye başladı. Kısaca ZOOM uygulaması online olarak birden fazla kişinin görüşmesine imkan sunan bir uygulama. ZOOM, uzaktan eğitim için gerekli, bununla birlikte evden çalışanların da video konferans yapması için oldukça yararlı. Uygulmayı kullanması ise oldukça kolay. Şunu da hatırlatalım, ZOOM ve Milli Eğitim Bakanlığı MEB ile arasında bir anlaşma bulunuyor. Bu nedenle bu program üzerinden uzaktan eğitim dersleri verilecek.

ZOOM CLOUD MEETINGS NASIL KULLANILIR? NEREDEN İNDİRİLİR?

İlk olarak zoom.us adlı sitenin kendi ana sayfasını açıyoruz. Açılan ekran üzerinden 'Sign Up Free' seçeneğinine tıkladıktan sonra çıkan ekrana e-mail adresimizi yazıyoruz. E-mail adresine gelen doğrulama linkini aldıktan sonra, 'Download & Run ZOOM' kısmına tıklayarak programı indirip, çalıştırabilirsiniz.

ZOOM MEETINGS'TE UZAKTAN ONLINE EĞİTİM NASIL VERİLİR?

ZOOM programını kurduktan sonra ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında, Online ders yapmak için tıkla, Yeni bir online derse katılma, ders planlama gibi farklı İngilizce seçenekler yer alıyor. Öğretmenler online ders yapmak için New Meeting, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler için Join, ders planlama kısmı ise Meetings olarak yer alıyor.

Yeni bir ders başlatmak için "New Meeting" ikonuna tıklıyoruz. Burada size verilen Meeting ID numarasını öğrencilere veriyorsunuz. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID'yi paylaşıp derse başlayabiliyorsunuz. Açılan ekran üzerinden mikrofon ayarı video açıp kapatma ekran paylaşma katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler yer alıyor. Öğrenciler verdiğiniz ID ile ZOOM uygulaması üzerinden herhangi bir üyelik işlemi yapmadan derse katılım sağlayabiliyor.

MOBİL UYGULAMA MAĞAZALARINDA VAR

ZOOM Cloud Meetings uygulaması Play Store ve App Store'da bulunuyor. Uygulama marketinde arama çubuğu kısmına 'Zoom' yazıp, aratabilir ve uygulamaya erişebilirsiniz. Bununla birlikte uygulamayı genel olarak kullanması ücretsiz, ancak daha bühyük toplantılar ve video konferanslar, ekstra özellikler içinse belirli bir miktar ücret ödemek gerekiyor.

ŞİRKET 9 YIL ÖNCE KURULDU

Şirket, dokuz yıl önce Çin kökenli Amerikan iş insanı 50 yaşındaki Eric Yuan tarafından kuruldu.

Yuan, şirketi kurmadan önce Amerikan teknoloji devi Cisco Systems'in mühendislik biriminin başkan yardımcılığı görevindeydi.

Zoom'da düzenlenen toplantılara 2015 yılında katılan kişi sayısı 40 milyondu. Şirket 2019 yılında halka arz edildi ve piyasa değeri 16 milyar dolara yükseldi. COVID-19 salgınıyla bu rakamlar da katlandı.
Hemşirelikte doktorasını yapmış ama sahadan kopmamış; araştırmacı, eğitimci, öğrenci, çalışan PhD. Hemşireyim. Eğitim ve deneyimlerimi hemşirelik yüksek lisans bloğumda paylaşıyorum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da