MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu

Tam Versiyon: Propolis Korona Virüse Karşı Etkili Olduğu İddiası Doğru Mu ?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
  Merhaba Değerli MediForum Ailesi
  Sosyal medyada ve çeşitli haber kanallarında Propolis'in Korona Virüs'e karşı etkili olduğu iddiası yer alıyor.Gelin beraber bu Propolis nedir ne değildir beraber inceleyelim.

[Resim: JPwsov.jpg]

  PROPOLİS NEDİR ?

  Arıcılar arasında preboli ya da arı zamkı olarak da bilinen propolis, arıların kovan içinde yer alan peteklerin sterilizasyonunu sağlamak, dışarıdan gelen böcek, mantar, bakterilere karşı kovanı korumak, bal peteklerini onarmak ve güçlendirmek için kullandığı bir üründür.İçerisinde Günümüzde ise kullanımının sağlığa olumlu etki yarattığına dair bazı bilimsel çalışmalar bulunur. Sıklıkla kullanılan kavak tipi propolisin içeriğinde 150'ye yakın biyoaktif bileşen olmak üzere yaklaşık 300 farklı bileşiğe rastlanmıştır. Arı poleninden farklı olarak B1, B2, C, E vitamini barındıran propolis ayrıca çinko, bakır, demir, kalsiyum, magnezyum, sodyum ve potasyum gibi mineraller açısından da zengindir. İnsanlar tarafından kullanıldığında zararlı virüs ve bakterilerin yok edilmesine yardımcı olduğu bilinen propolis, yetişkinler ve çocuklar tarafından bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için kullanılabilen doğal bir üründür.
  
 Propolis'in nasıl kullanıldığını,hangi sektörlerde etkili olduğunu ve Korona Virüse karşı etkili mi değil mi yanıtına ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

 
Konuyu daha kapsamlı araştırdım ; https://mediforum.net/konu-ari-urunleri-...kmegi.html

Verdiğim linkte de yazdım.

Şimdilerde iyi bir polen temin edebileceğim yerleri araştırıyorum. Sonradan onu da yazacağım.