Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


4B sözleşmeli eğitim durumu tayini var mı?

Konu

#1

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]4/B SÖZLEŞMELİ YAHUT 663 SAYILI KHK’NIN 45/A MADDESİ UYARINCA 3+1 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİNİN ÖĞRENİM MAZERETİNE DAYANARAK ATANMA HAKLARI:

657 sayılı DMK’nın 4 üncü maddesinin (B) bendine göre istihdam edilen sözleşmeli personelin veya 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi uyarınca istihdam edilen 3+1 sözleşmeli personelin tabi olduğu Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslarda öğrenim mazereti nedeniyle atanma hakkına ilişkin özel bir hüküm bulunmamaktadır. Bu statüde görevli personel Anayasanın “ Eğitim ve Öğrenim Hakkı ve Ödevi “ kenar başlıklı 42. Maddesinde; “Kimse , eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz.” Hükmü uyarınca kıyasen uygulanabileceğinden bahisle öğrenim mazeretine dayanarak  atanma hakkı elde ettikleri mahkeme kararları mevcuttur.
Hemşirelikte doktorasını yapmış ama sahadan kopmamış; araştırmacı, eğitimci, öğrenci, çalışan PhD. Hemşireyim. Eğitim ve deneyimlerimi hemşirelik yüksek lisans bloğumda paylaşıyorum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task