You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

4B sözleşmeli eğitim durumu tayini var mı?

4B sözleşmeli eğitim durumu tayini var mı?

Yönetici
4B sözleşmeli eğitim durumu tayini var mı?
[Resim: AvVEUM.png]

4/B SÖZLEŞMELİ YAHUT 663 SAYILI KHK’NIN 45/A MADDESİ UYARINCA 3+1 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİNİN ÖĞRENİM MAZERETİNE DAYANARAK ATANMA HAKLARI:

657 sayılı DMK’nın 4 üncü maddesinin (B) bendine göre istihdam edilen sözleşmeli personelin veya 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi uyarınca istihdam edilen 3+1 sözleşmeli personelin tabi olduğu Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslarda öğrenim mazereti nedeniyle atanma hakkına ilişkin özel bir hüküm bulunmamaktadır. Bu statüde görevli personel Anayasanın “ Eğitim ve Öğrenim Hakkı ve Ödevi “ kenar başlıklı 42. Maddesinde; “Kimse , eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz.” Hükmü uyarınca kıyasen uygulanabileceğinden bahisle öğrenim mazeretine dayanarak  atanma hakkı elde ettikleri mahkeme kararları mevcuttur.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.