You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Almanya'da Hemşire Olmak Hakkında

Almanya'da Hemşire Olmak Hakkında

Genel müdür
Cvp: RE: Almanya'da Hemşire Olmak Hakkında
(24-09-2020, Saat: 14:02)Nezakcali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. Üniversiteden İlk ve Acil yardım bölümünden mezun olan biri Almanya’ya başvurabilir mi? Anabin sitesinden uzun uzun baktım bu bölüm hakkında önlisans onayına dair hiçbir bilgiye ulaşamadım.


Son seminerimizde başvurabiliyor notu almışım. Seminerler için bizi takip edin.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Almanya'da Hemşire Olmak Hakkında
Merhaba,

Yazınızı oldukça faydalı buldum. Almanya'da iş hemşire olarak bulma sürecinize dair bir yazı gelecek mi? Teşekkürler.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Eğitim forumu admini
Cvp: RE: Almanya'da Hemşire Olmak Hakkında
(16-10-2020, Saat: 13:05)legolaas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Yazınızı oldukça faydalı buldum. Almanya'da iş hemşire olarak bulma sürecinize dair bir yazı gelecek mi? Teşekkürler.

Bunun için online seminer yaptık, yenisi olduğunda duyuracağız.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
Cvp: Almanya'da Hemşire Olmak Hakkında
Almanya'da hemşire olan biriyle görüşmek,  konuşmak istiyorum fakat kimseyi bulamıyorum. Sizce bu kişilere ulaşabileceğim herhangi bir bağlantı var mı?  Confused
Bunu ilk beğenen sen ol.
Hemşire
Cvp: Almanya'da Hemşire Olmak Hakkında
(25-10-2020, Saat: 23:49)ilaydadrms Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almanya'da hemşire olan biriyle görüşmek,  konuşmak istiyorum fakat kimseyi bulamıyorum. Sizce bu kişilere ulaşabileceğim herhangi bir bağlantı var mı?  Confused


Merhaba eğer konuşursam biri ile buraya yazarım ancak. Türkiye için durum biraz zor..

Almanya şu an ihtiyacını karşılama şekli olarak Triple Win kullanıyor. Bu da şu ;


Sürdürülebilir hemşire istihdamı (Triple Win)

Proje Açıklaması

Başlık: Triple Win hemşireler - Dört ülkeden sürdürülebilir hemşirelerin işe alınması

Görevlendiren: Almanya'daki İşverenler

Ülkeler: Sırbistan, Bosna Hersek, Filipinler, Tunus (Türkiye maalesef yok)


Almanya'nın hemşirelik sektörü, bugün önemli bir hemşire eksikliğinin etkisini şimdiden hissediyor. Şu anda, açık pozisyonlar, iş piyasasındaki nitelikli iş arayanların sayısından fazladır. Uzman tahminlerine göre hemşirelik sektörünün 2025 yılına kadar 150.000 yeni hemşireye ihtiyacı olacak. Ülkedeki demografik değişiklikler bu durumu orta ve uzun vadede daha da kötüleştirecek.

Aksine, Bosna Hersek, Sırbistan ve Filipinler'de, yerel işgücü piyasaları tarafından absorbe edilemeyecek bir nitelikli uzman fazlası var. Bu, bu ülkelerdeki hemşireler arasında yüksek düzeyde işsizlikle sonuçlanmıştır.

Amaç

Nitelikli yabancı hemşirelerin işe alınması Almanya'daki hemşirelik açığını hafifletiyor ve hemşirelerin menşe ülkelerindeki işsizliği azaltıyor. Göçmen dövizleri ve know-how transferi menşe ülkelerdeki kalkınmaya katkıda bulunur.


Sonuçlar

Projenin başlangıcından bugüne kadar (2012'den Kasım 2019'a kadar) 3.000'den fazla hemşire Alman işverenlere, kliniklere, geriatrik bakım evlerine ve ayakta tedavi hizmetlerine yerleştirildi. Bunlardan 2.100'den fazlası Almanya'da çalışmaya başlamışken, 290'ı halen kendi ülkelerinde hazırlıklarını sürdürüyor. Başka 284 Triple-Win pozisyonu henüz doldurulmadı. Hem bakım personeli hem de işverenler arasında talep artmaya devam ediyor. Proje izleme, seçilen hemşirelerin yüksek düzeyde mesleki yeterliliğe sahip olduğunu doğrulamıştır. İşverenler uluslararası hemşirelerden oldukça memnun kaldılar.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.