You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Burun Şişliği ve Yamukluğu

Burun Şişliği ve Yamukluğu

Çalışkan Üye
Burun Şişliği ve Yamukluğu
17 Yaşındayım. İlkokulda burnumdan bir kaza geçirdim. Burnum çatladı. Çatlak nedeniyle olup olmadığını bilmiyorum ama bana göre burnumun sağ tarafında sert kemik bölgesinde yani kafatasına bağlı olan bölgede gözle görünür şişlik var. Bu şişlikten dolayı mı burnum yamuk ve bu şişlik çatlağa mı bağlı bunu öğrenmek için yardımlarınızı bekliyorum. Hastaneye gitmeden önce buraya danışmak istedim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: Burun Şişliği ve Yamukluğu
(13-09-2020, Saat: 17:40)ismimivermekistemiyorum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17 Yaşındayım. İlkokulda burnumdan bir kaza geçirdim. Burnum çatladı. Çatlak nedeniyle olup olmadığını bilmiyorum ama bana göre burnumun sağ tarafında sert kemik bölgesinde yani kafatasına bağlı olan bölgede gözle görünür şişlik var. Bu şişlikten dolayı mı burnum yamuk ve bu şişlik çatlağa mı bağlı bunu öğrenmek için yardımlarınızı bekliyorum. Hastaneye gitmeden önce buraya danışmak istedim.


Merhaba takma isim ile kayıt olabilirdiniz. Her neyse..

Geçmiş olsun..

Buradan burnunuza ne olmuş olabileceği konusunda bilgi vermemiz oldukça zor.


Çatlak olmuş, ilkokulda evet belki kaynarken bir sorun olmuş olabilir... O zamandan beridir mi şişlik var yoksa son zamanlarda mı fark ettin? Eğer son zamanlarda fark etti isen çatlak tan dolayı değildir diye düşünüyorum.


Bana kalırsa uygun bir zamanda bir Kulak burun boğaz polikliniğinden randevu alarak muayene olabilirsin. KBB uzmanının yönlendirmesi ile de ne olduğu anlamış olursun..
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: RE: Burun Şişliği ve Yamukluğu
(13-09-2020, Saat: 17:56)ismimivermekistemiyorum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkcası fazla takmazdım böyle şeyleri küçüklüğümden dolayı. Son 1-2 yıldır burnumun yamukluğuna takmıştım ama. En iyisi riski alıp Hastaneye gitmek olacak galiba...


Yani röntgen çekilir en azından kemikleirn durumuna bakılır eğrilik vesaire var mı.. yani bu şekilde ne söyleyebiliriz ki..

Riski alıp derken korona dan bahsediyorsun sanırım. Evet aslında çok acelesi olmayan bir durum bir süre daha erteleyebilirsin eğer sorun sadece görsel olarak var ise.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.