Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Burun Şişliği ve Yamukluğu

Konu

#1
17 Yaşındayım. İlkokulda burnumdan bir kaza geçirdim. Burnum çatladı. Çatlak nedeniyle olup olmadığını bilmiyorum ama bana göre burnumun sağ tarafında sert kemik bölgesinde yani kafatasına bağlı olan bölgede gözle görünür şişlik var. Bu şişlikten dolayı mı burnum yamuk ve bu şişlik çatlağa mı bağlı bunu öğrenmek için yardımlarınızı bekliyorum. Hastaneye gitmeden önce buraya danışmak istedim.
Cevapla
#2
(13-09-2020, Saat: 17:40)ismimivermekistemiyorum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17 Yaşındayım. İlkokulda burnumdan bir kaza geçirdim. Burnum çatladı. Çatlak nedeniyle olup olmadığını bilmiyorum ama bana göre burnumun sağ tarafında sert kemik bölgesinde yani kafatasına bağlı olan bölgede gözle görünür şişlik var. Bu şişlikten dolayı mı burnum yamuk ve bu şişlik çatlağa mı bağlı bunu öğrenmek için yardımlarınızı bekliyorum. Hastaneye gitmeden önce buraya danışmak istedim.


Merhaba takma isim ile kayıt olabilirdiniz. Her neyse..

Geçmiş olsun..

Buradan burnunuza ne olmuş olabileceği konusunda bilgi vermemiz oldukça zor.


Çatlak olmuş, ilkokulda evet belki kaynarken bir sorun olmuş olabilir... O zamandan beridir mi şişlik var yoksa son zamanlarda mı fark ettin? Eğer son zamanlarda fark etti isen çatlak tan dolayı değildir diye düşünüyorum.


Bana kalırsa uygun bir zamanda bir Kulak burun boğaz polikliniğinden randevu alarak muayene olabilirsin. KBB uzmanının yönlendirmesi ile de ne olduğu anlamış olursun..
[Resim: xWXNF8.jpg]
Cevapla
#3
Açıkcası fazla takmazdım böyle şeyleri küçüklüğümden dolayı. Son 1-2 yıldır burnumun yamukluğuna takmıştım ama. En iyisi riski alıp Hastaneye gitmek olacak galiba...
Cevapla
#4
(13-09-2020, Saat: 17:56)ismimivermekistemiyorum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkcası fazla takmazdım böyle şeyleri küçüklüğümden dolayı. Son 1-2 yıldır burnumun yamukluğuna takmıştım ama. En iyisi riski alıp Hastaneye gitmek olacak galiba...


Yani röntgen çekilir en azından kemikleirn durumuna bakılır eğrilik vesaire var mı.. yani bu şekilde ne söyleyebiliriz ki..

Riski alıp derken korona dan bahsediyorsun sanırım. Evet aslında çok acelesi olmayan bir durum bir süre daha erteleyebilirsin eğer sorun sadece görsel olarak var ise.
[Resim: xWXNF8.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task