You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çok yüksek dozda insülin enjekte etmek sağlıklı bir insanı öldürebilir mi?

Çok yüksek dozda insülin enjekte etmek sağlıklı bir insanı öldürebilir mi?

Genel müdür
Çok yüksek dozda insülin enjekte etmek sağlıklı bir insanı öldürebilir mi?
Alıntı:Ben bir tip 1 diyabet hastasıyım. Ziyarete geldiklerinde çoğunlukla yalnız ya da büyük çocuklarımla yaşadığım için, insülini buzdolabında ve neşter, alkollü pamuklu çubuklar, iğneli şırıngalar ve diğer eşyalarımı buzdolabının üstündeki bir kutuda tutuyorum.

Evimde küçük bir parti verdim ve biri bir şişe insülin ve birkaç şırınga aldı. Fark etmedim, çünkü insülin dolumlarımı tedarikime göre değil takvime göre takip ediyorum.

Hiçbir şey düşünmedim.

Daha sonra, hem insülin hakkında bilgi sahibi olan hem de Ağır Depresif Bozukluktan muzdarip olan bir misafirimden birinin eve gittiğini ve sonra kendisine yaklaşık 500 IU, kısa etkili / orta etkili bir insülin olan 70/30 Humulin enjekte ettiğini öğrendim. Hastaneye götürüldüğünde, Acil Servis personeli kan şekerinin düşük olduğunu belirledi ve tabii ki yeterince hızlı yapılırsa tedavisi kolay. Ancak, buna neden olan bazı temel durumlardan endişe duyuyorlardı.

İntihar girişimini araştıran polis, şişeyi buldu ve bana kadar takip etti (reçete etiketi kutunun üzerindeydi).

Yani cevabı evet. Ve bu öldürücü olur

Ancak bunu yapmak tam olarak kolay değildir ve sağlıklı bir insan, buna karşı koymak için kana çok fazla glikoz salan glukagon üretir. Öte yandan bir şeker hastası muhtemelen daha çabuk ölür.



Alıntı
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.