You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Forumda konu açma, fotoğraf yükleme

Forumda konu açma, fotoğraf yükleme

Yönetici
Forumda konu açma, fotoğraf yükleme
Merhaba,

Mediforum; forumlar ve bunların alt kategorilerinden oluşur. Yeni konu açarak ilgili forumun ilgili kategorisinde bilgi paylaşabilir, soru sorabilir veya herhangi bir konuyla ilgili paylaşım yapabilirsiniz.

[Resim: EOjqnn.jpg]


Forum bu şekilde görünür, yeşil renkli olan yerlerde daha önce okumadığınız konular veya yorumlar vardır.

Herhangi bir bölüme girdiğinizde bölümün varsa alt kategorileri karşınıza çıkar ki zaten bunları bölüme girmeden de görebilirsiniz.

Yeni konu açmak için bu alt kategoriye girmeniz gerekir.

[Resim: EOjqln.jpg]


Girdiğiniz kategoride; yeni konu ikonları karşınıza çıkar, eğer yeni konu açacaksanız bu ikonlara tıklayarak ilgili alana gelirsiniz.

[Resim: 003kV9.jpg]

Burada karşınıza gelen ekranda; konunuzun başlığını yazabilirsiniz ( tümü büyük harf yazmayınız)

- Konunuz için bir simge seçebilirsiniz

- Konu içeriğini ilgili bölüme yazabilir, burada çeşitli düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca resim ekleme de bu alanda altını çizdiğim simgedir.Aşağıda resim eklemeye de değineceğim.

- İçeriği yazdıktan sonra; aşağı kısımdan anket ekleyebilirsiniz, böylece içeriğinizde sormak istediğiniz bir konu var ise bunu anket şeklinde sunabilir geri bildirim alabilirsiniz.

- Ekler bölümün de de; ekleyeceğiniz herhangi bir dosya var ise bunu dosyaları seç diyerek ekleme yapabilirsiniz. Ders notu, slayt, pdf, word, gibi dosyalarınızı ekleyebilir konu ile birlikte ek olarak sunabilirsiniz. Bunu diğer kullanıcılar indirebilir böylelikle.

Son olarak yeni konuyu gönder diyerek konu açmış olursunuz.


Fotoğraf ekleme

[Resim: jqd2Yn.jpg]


Resim ekle ikonuna bastığınızda karşınıza küçük bir bölüm çıkar (yukarıdaki gibi), bu bölüm sizden bir resim url si ister. Genişlik ve yükseklik girmek zorunda değilsiniz.

Resim url için iki seçeneğiniz var;

1- Google de resim aratıp, eklemek istediğiniz resme sağ tıklayıp resim adresini kopyala diyerek elde ettiğiniz url yi kullanabilirsiniz. 

2- Google de olmayan resimleriniz için veya kendiniz yüklemek istedikleriniz için de hızlıresim.com u kullanabilirsiniz. Resmi yüklediğinizde size verdiği url yi gene buraya yapıştırarak resim eklemiş olursunuz.

[Resim: lQAy0X.jpg]

Anlamadığınız konular için yorum yapabilirsiniz.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.