Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hemşirelikte yüksek lisans

Konu

Star #1
Günümüzde toplumların hemşirelerden beklentileri değişmiştir ve hemşirelerden konu alanlarında uzmanlaşma, etkili, kapsamlı ve hasta merkezli bakım verme, bilgiye ulaşma ve bilgiyi yönetme, ileri teknolojiyi etkin biçimde kullanma, araştırma yapma ve kanıta dayalı araştırma bulgularını kullanma, maliyet etkin bakım uygulamaları yapma, gibi beklentiler öncelik kazanmıştır. Hemşirelik Bölümü, toplumun temel beklentilerini göz önüne alarak profesyonel niteliklerini geliştirmek ve nitelikli hemşire insan gücünün yetiştirilmesine katkı vermek amacıyla pek çok üniversitede yüksek lisans bölümleri açmaktadır.


Hemşirelik Yüksek Lisans programının amacı, hemşirelik ve hemşirelik eğitiminin temel felsefesini kavramış, profesyonel hemşirelik bilincine sahip, ulusal ve uluslararası düzeyde birey, aile ve toplumun sağlık sorunlarına ve bakım gereksinimlerine duyarlı, bilimsel bilgiye erişebilme, yönetebilme ve bilimsel araştırma yapabilme yetisini geliştirmiş, hemşireliğin hizmet, eğitim ve araştırma alanlarına lider özellikleri ile katkı sağlayabilecek nitelikte Bilim Uzmanı hemşireler yetiştirmektir. Akademik niteliklere sahip uzman hemşirelerin ise hem hemşireliğin hizmet ve eğitim alanına, hem de toplumun sağlık düzeyinin geliştirilmesine dolayısıyla ülkemizin sağlık ve eğitim sistemine yapacağı katkılar son derece önemlidir.


Hemşirelikte yüksek lisans yapmak isteyen meslektaşlarım konu açarak soru sormaktan çekinmeyin, forum yönetimi olarak sizlere koçluk yapmaktan memnuniyet duyarız.
Hemşirelikte doktorasını yapmış ama sahadan kopmamış; araştırmacı, eğitimci, öğrenci, çalışan PhD. Hemşireyim. Eğitim ve deneyimlerimi hemşirelik yüksek lisans bloğumda paylaşıyorum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task