You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İsveç Prensesi Sofia gönüllü hemşire oldu

İsveç Prensesi Sofia gönüllü hemşire oldu

Admin
İsveç Prensesi Sofia gönüllü hemşire oldu
[Resim: sofia.jpg]
Kadın liderlerin koronavirüs konusunda ne kadar başarılı olduğunu yazmıştık; https://mediforum.net/konu-en-iyi-korona...erler.html

Savaş zamanında önde gelen liderler ve onların kızları ve hatta zenginler gönüllü hemşire olarak cephelere koşmuş idi, hatta öncü hemşireler bu zengin kesimin kızları idi.

Hemşirelik tarihine kısa bakış için ; https://hemsirelikyukseklisans.blogspot....tleri.html

Bu haber de bir prenses den;

Korona virüsü salgınında halkına yardım etmek isteyen 35 yaşındaki Prenses Sofia, Sophiahemmet Üniversitesi'ndeki 3 günlük acil eğitimini tamamlayarak hizmete başlayan 80 hemşire arasında yer aldı.

Kraliyet'ten yapılan açıklamada "Kriz nedeniyle Prenses gönüllü işçi olarak çalışmaya karar vermişti. Amacı sağlık çalışanlarının üzerindeki yükün azaltılmasına katkı sağlamaktır" denildi.

Prenses Sofia'nın hastalarla direkt temasta olmayacağı, doktor ve hemşirelere yardım edeceği belirtildi.

Prenses'in çalışmaya başladığı Sophiahemmet Hastanesi'nin kurulmasında İsveç ve Norveç kraliyet ailelerinin büyük bir payı bulunuyor.

Prenses Sofia, Prens Carl-Philip'le evli. Prenses'in iki oğlu bulunuyor.Ülkemiz prenseslerine hitaben...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.