Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


İsveç Prensesi Sofia gönüllü hemşire oldu

Konu

#1
[Resim: sofia.jpg]
Kadın liderlerin koronavirüs konusunda ne kadar başarılı olduğunu yazmıştık; https://mediforum.net/konu-en-iyi-korona...erler.html

Savaş zamanında önde gelen liderler ve onların kızları ve hatta zenginler gönüllü hemşire olarak cephelere koşmuş idi, hatta öncü hemşireler bu zengin kesimin kızları idi.

Hemşirelik tarihine kısa bakış için ; https://hemsirelikyukseklisans.blogspot....tleri.html

Bu haber de bir prenses den;

Korona virüsü salgınında halkına yardım etmek isteyen 35 yaşındaki Prenses Sofia, Sophiahemmet Üniversitesi'ndeki 3 günlük acil eğitimini tamamlayarak hizmete başlayan 80 hemşire arasında yer aldı.

Kraliyet'ten yapılan açıklamada "Kriz nedeniyle Prenses gönüllü işçi olarak çalışmaya karar vermişti. Amacı sağlık çalışanlarının üzerindeki yükün azaltılmasına katkı sağlamaktır" denildi.

Prenses Sofia'nın hastalarla direkt temasta olmayacağı, doktor ve hemşirelere yardım edeceği belirtildi.

Prenses'in çalışmaya başladığı Sophiahemmet Hastanesi'nin kurulmasında İsveç ve Norveç kraliyet ailelerinin büyük bir payı bulunuyor.

Prenses Sofia, Prens Carl-Philip'le evli. Prenses'in iki oğlu bulunuyor.Ülkemiz prenseslerine hitaben...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da