You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kitap; Acil hemşireliği ilke ve uygulamaları

Kitap; Acil hemşireliği ilke ve uygulamaları

Genel müdür
Kitap; Acil hemşireliği ilke ve uygulamaları
[Resim: acil-hemsireligi-ilkeleri-ve-uygulamasi.jpg]
Acil hemşireliği;

Her hemşire acil serviste mutlaka çalışmış veya çalışacaktır.

Sizlere acil hemşireliği kaynağından bahsetmek istedim.

Samsun 19 mayıs üniversitesi Acil tıp anabilim dalı hocaları tarafından çevirisi yapılmış bir ENA kitabıdır.

Kullanan biri olarak;

Gayet başarılı bulduğum, her hemşirenin kişisel kitaplığında olması gereken bir kitap.

Kitap hakkında sorularınız olursa sorabilirsiniz.

Editörün kitap hakkında yazısını da eklemek isterim;

Ülkemizde hemşirelerin acil hemşireliği alanında profesyonelleşmesine ve bu alanda bilimsel bilgi birikiminin arttırılmasına katkı sağlayacak eser sayısı oldukça azdır. Patrica Kunz Howard ve Rebecca A. Steinmann tarafından edit edilen güncel bilgiler ışığında zengin görseller ile hazırlanan, “Sheey’s Emergency Nursing Principles and Practice Sixth Edition” adlı eserden Tükçe’ye kazandırılan bu kitap, acil sağlık hizmetleri alanında çalışan tüm hemşirelerin, eğitici hemşirelerin, öğrenci hemşirelerin, acil tıp teknisyenleri ve paramedikler ile diğer sağlık bakım profesyonellerinin yararlanabilecekleri değerli bir eserdir. 

Acil servis, diğer klinikler ile karşılaştırıldığında en yüksek hasta yüküne sahip oldukça kompleks bir ünitedir. Yoğun iş yüküne rağmen, hemşireliğin bu alanında mesleki sorumlulukların doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilebilmesi için hemşirelik uygulamalarının yalnızca teknik ve yöntem ile değil, aynı zamanda bu teknik ve yöntemlerin dayandığı kanıta dayalı uygulamalar ışığında gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Bu bağlamda 6 ünite ve 53 bölümden oluşan bu eser acil hemşireliği alanına özgü teorik bilginin uygulamaya nasıl aktarılacağı konusunda bir rehber niteliğindedir. Ayrıca bu eserin ülkemizde çok önemli bir ihtiyaç olan acil hemşireliğinin akademik anlamda gelişmesine de katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Acil Hemşireliği alanında büyük bir eksiliği tamamlayacak olan bu eseri Türkçe’ye kazandıran farklı üniversitelerden ve bölümlerden öğretim üyesi, öğretim görevlisi, araştırma görevlisi ve doktora öğrencisi arkadaşlarımıza ve özelliklede bu konuda büyük destek ve katkıları olan; Doç. Dr. Zeliha KOÇ, Prof. Dr. Ahmet BAYDIN, Prof. Dr. Türker YARDAN, Doç. Dr. Celal KATI, Doç. Dr. Hızır Ufuk AKDEMİR, Öğr. Gör. Tuğba ÇINARLI, Öğr. Gör. Asuman ŞENER, Doktora Öğrencisi Hem. Esma Ayşe ÖZTÜRK’e, kitabı basıma hazırlayan Palme Yayınevi çalışanlarına teşekkür ediyorum.Doç. Dr. Latif DURAN

Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı
SAMSUN
ANKARA da evde hemşirelik ve hastanede VİP hemşire refakati hizmeti almak için bu linke tıklayarak telegram gurubundan bilgi alabilirsiniz. Vip refakat ile il dışı dahil kişiye özel her türlü hizmetimiz mevcuttur. 
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
Cvp: Kitap; Acil hemşireliği ilke ve uygulamaları
Acil hemsireligi yüksek lisans bölümü çok az üniversitede var sayısı arttırılması daha iyi olacak . İstanbul dayım ve bölüm ü açan üniversite yok
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.