You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Memura iftira atılırsa ve memur aklanırsa sonucunda ne yapılır?

Memura iftira atılırsa ve memur aklanırsa sonucunda ne yapılır?

Genel müdür
Memura iftira atılırsa ve memur aklanırsa sonucunda ne yapılır?
Devlet memurları hakkında uydurma bir suç isnadı yapılır ve soruşturma veya yargılama sonucunda bu isnadın sabit olmadığı ortaya çıkarsa, kurum amiri tarafından, isnatta bulunanlar hakkında kamu davası açılması Cumhuriyet Savcılığından istenir. (md. 25)

Alıntı:İsnat ve iftiralara karşı koruma:

Madde 25 – Devlet memurları hakkındaki ihbar ve şikayetler, garaz veya mücerret hakaret için, uydurma bir suç isnadı suretiyle yapıldığı ve soruşturma veya yargılamanın tabi olduğu kanuni işlem sonucunda bu isnat sabit olmadığı takdirde, merkezde bu memurun en büyük amiri, illerde valiler, isnatta bulunanlar hakkında kamu davası açılmasını Cumhuriyet Savcılığından isterler.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.