You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Nootropil tür ilaçlar

Nootropil tür ilaçlar

Çalışkan Üye
Nootropil tür ilaçlar
Nootropil türü ilaçlar gerçekten işe yarıyor mu. Reçeteli ve reçetesiz alınabilecek bir ilaç varmıdır cevap bekliyorum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Nootropil tür ilaçlar
Nootropil, laboratuarda yapılan bir kimyasaldır. Avrupa'daki bazı ülkelerde hafıza ve beyin fonksiyonlarını iyileştirmek için ilaç olarak kullanılmaktadır. 

En yaygın olarak nefes tutma atakları, nöbet bozukluğu ( epilepsi ), baş dönmesi ( vertigo ), okuma güçlüğü (disleksi) ile belirgin bir öğrenme bozukluğu ve genellikle antipsikotik ilaçların neden olduğu bir hareket bozukluğu ( tardiv diskinezi ) için kullanılır. Demans için de kullanılır ,şizofreni , orak hücre hastalığı ve diğer birçok durum için geçerlidir, ancak bu kullanımların çoğunu destekleyecek iyi bir bilimsel kanıt yoktur.


Nasıl çalışır ?

Beyindeki hücrelerin ve kan damarlarının daha iyi çalışmasına yardımcı olduğu düşünülen bir kimyasaldır. Yaşlanma sırasında ve bazı hastalıklarda hücreleri çevreleyen zar sertleşmeye başlar. Sert bir zara sahip hücreler de işlev görmez. Bazı bilim adamları, nootropilin hücreleri çevreleyen zarın korunmasına yardımcı olduğunu ve böylece iyi çalışmaya devam etmelerini sağladığını düşünüyor.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.