You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Özel hastanelerde sağlık çalışanları ne kadar alıyor?

Özel hastanelerde sağlık çalışanları ne kadar alıyor?

Genel müdür
Özel hastanelerde sağlık çalışanları ne kadar alıyor?
[Resim: ozellerde_calisan_saglikcilar_ne_kadar_u..._3c846.jpg]


Atamaların olduğu şu tarihlerde merak edilen konuların biri de, özel hastanelerde hemşire, att, paramedik gibi sağlık çalışanlarının aldığı ücretler.

Şunu söylemek gerek öncelikle; atama bekleyen çok sayıda sağlık çalışanı olduğu için, iş arayan sağlık çalışanı da oldukça fazla ve bu durum maaşları olumsuz etkiliyor.

Bunun yanında ebe yerine hemşire, hemşire yerine ebe, att, paramedik veya att paramedik yerine hemşire ebe çalıştırılma durumu olduğundan özel hastaneler branş bazında değil de sağlık çalışanı gibi genel ifade ile işe alıyorlar. Durum böyle olunca iş başvurusu yapan sağlık çalışanı sayısı daha da artıyor.

Bir diğer konu ise başka hastanelerde çalışanların gene özel hastanelerde fazladan nöbet tutması veya devlet hastanelerinde çalışanları ücret karşılığı kaçak da olsa özel hastanelerde nöbet tutması da gene sağlık çalışanlarının maaşlarını olumsuz etkiliyor.

Sonuç olarak özel hastaneler sağlık çalışanlarına asgari ücret vermekteler. Bunu dengelemek isteyen çalışanlar farklı hastanelerde veya kendi hastanelerinde fazladan çalışmak sureti ile nöbet parası alıyor, bu da gene yeni alınacak sağlık personeli sayısını ve maaşını olumsuz etkiliyor.

Tüm bunlar ışığında ücretler asgari ücreti geçemiyor, devlet hastanesinde ki gibi ücret almak için çok fazla deneyim kazanmış bir sağlık çalışanı olmak gerekiyor.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Özel hastanelerde sağlık çalışanları ne kadar alıyor?
Asgari ücret istersen prof ol doktor degilsen kölesin özel hastahaneler neyazıkki böyle
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Özel hastanelerde sağlık çalışanları ne kadar alıyor?
Sonra da hemşire bulamıyoruz, hemşireleri elimizde tutamıyoruz, ilk fırsatta atanıp devlete geçiyorlar diye açıklamalar okuyorum özel hastane yönetimlerinden
neden acaba ? çuvaldızı kendine batırmak lazım biraz da..
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.