You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çalışkan Üye
Tayin
merhabalar size iki sorum olacak aydinlatirsaniz sevinirim.dogum sonrası ücretsiz izne ayrıldım 1 yıl sonra bitecek ben bitmeden bu izin icinde tayin isteyebiliyor muyum ? ikincisi de yoğun bakım sertifikam var 14 senelik hemsireyim aile hekimliğine geçebiliyor muyum? sertifikası olan bi arkadaşın isteği olumsuz geldi. sebebi pandemi dolayısıyla yogun bakımlardaki doluluk ve yetersizlik mı yoksa sertifika aile hekimliği için engel mi gerçekten? tesekkurler
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: Tayin
(04-01-2021, Saat: 00:51)Pınar dal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar size iki sorum olacak aydinlatirsaniz sevinirim.dogum sonrası ücretsiz izne ayrıldım 1 yıl sonra bitecek ben bitmeden bu izin icinde tayin isteyebiliyor muyum ? ikincisi de yoğun bakım sertifikam var 14 senelik hemsireyim aile hekimliğine geçebiliyor muyum? sertifikası olan bi arkadaşın isteği olumsuz geldi. sebebi pandemi dolayısıyla yogun bakımlardaki doluluk ve yetersizlik mı yoksa sertifika aile hekimliği için engel mi gerçekten? tesekkurlertayin isteyebilirsiniz. 

aile hekimliğine de geçebilirsiniz. Burada yoğun bakım sertifikası olan geçemez diye bir kanun yok. 

ancak hastaneniz geçişlerde izin vermek durumunda. Arkadaşınız gibi bir durum yaşamaniz veya yaşamamanız kanunen belirlenmiş değil. 

Hastane size çıkış vermeyebilir; pandemi var der eleman eksik der. Şu an yoğun bakım ihtiyacı var der. Der .... yoğun bakım sertifikanız olmasa dahi bunları diyebilir. 

diğer yandan yoğun bakım sertifikanız olsa dahi. Hatta yoğun bakımın bel kemiği olsanız dahi gitmenize izin verebilir ? 

bunların kanunen çizilmiş sınır be bağlayıcılıkları yoktur.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.